Logotyp av HusmanHagberg Norrköping
Logotyp av HusmanHagberg Norrköping

Bergslagsgatan 3

Norr / Folkparken, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

1 590 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    6 550 kr/mån

Byggår
1936
Förening
HSB BRF Jakthunden i Norrköping
Energiklass
E
Pris/m²
18 232 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Här får du en större och smartare planerad lägenhet med genomgående fräscha ytskikt efter en omfattande renovering. Köket är ljust och praktiskt med snygg bänkskiva och rostfria vitvaror, och här finns gott om plats för matbord. Det rymliga vardagsrummet rymmer både soffa och matsalsbord och har dessutom utgång till en härlig balkong med kvällssol. Lägenheten erbjuder två bra sovrum och gott om yta för vardagens alla behov. Det renoverade duschrummet är verkligen ett plus – modernt inrett i lugna färger och utrustat med kombinerad tvättmaskin och torktumlare. Du bor i en välskött HSB-förening med hiss i fastigheten, vilket ger både trygghet och bekvämlighet i vardagen. Läget är svårt att slå. Här bor du nära Folkparken, Centralstationen och Campus, och på bara några minuter når du stadskärnan med shopping, restauranger, kultur och bra kommunikationer. Varmt välkommen med din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Jakthunden i Norrköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling