Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Jaktstigen 11

Nöbbelöv, Lunds kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    80,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    7 184 kr/mån

Byggår
1973
Förening
HSB BRF Jägaren i Lund
Energiklass
C
Pris/m²
24 783 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna trivsamma bostad med ett härligt ljusinsläpp och en genomtänkt planlösning som skapar en luftig och inbjudande känsla. Här erbjuds välplanerade ytor som gör det enkelt att trivas och möblera efter behov. Det helkaklade badrummet är fräscht och funktionellt samt utrustat med praktisk tvättmöjlighet som förenklar vardagen. Här finns även goda förvaringsmöjligheter som gör det lätt att hålla ordning och skapa ett harmoniskt hem. Från köket nås en trevlig balkong där du kan njuta av lugna stunder, oavsett om det handlar om morgonkaffet eller en avkopplande stund efter dagens slut. Lägenheten tillhör en stabil och välskött förening där flera större investeringar redan är genomförda. Föreningen har satsat på framtiden genom installation av solcellsanläggning och bergvärme, vilket bidrar till energieffektiv drift. Parkering ingår, vilket ger extra bekvämlighet i vardagen. Läget i populära Nöbbelöv erbjuder ett lugnt och familjevänligt område med närhet till natur och fina promenadstråk. Här bor du med goda kommunikationer och tågstation i närheten, vilket gör pendlingen enkel och smidig. Samtidigt finns service, skolor och vardagsbekvämligheter inom bekvämt avstånd. Ett hem som kombinerar trivsam boendemiljö, smart planering och ett attraktivt läge. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Jägaren i Lund

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling