Logotyp av Angeläget Fastighetsförmedling AB
Logotyp av Angeläget Fastighetsförmedling AB

Stationsgatan 13C

Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    80,5 m²
    Avgift
    6 063 kr/mån
    Driftkostnad
    2 100 kr/år

Byggår
1957
Förening
HSB BRF Frej i Boden
Energiklass
D
Pris/m²
13 602 kr/m²
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade lägenhet om ca 80 kvm med ett centralt läge. Här bor du med närhet till centrum, busstation och tågstation. Ett perfekt läge för dig som vill ha smidig pendling och stadens utbud inom bekvämt räckhåll. Lägenheten är belägen endast en halv trappa upp, vilket ger ett lättillgängligt boende. En av bostadens verkliga höjdpunkter är den mycket fina inglasade balkongen som vetter mot den lugna innergården en plats att njuta av stora delar av året. Interiören erbjuder ett funktionellt kök med matplats intill, två sovrum i bra storlek samt ett badrum med duschplats. Det rymliga vardagsrummet är ljust och luftigt och är i dagsläget avdelat av nuvarande ägare för att skapa ett extra sovrum, vilket ger flexibel planlösning efter behov. Här finns gott om förvaringsmöjligheter både i lägenheten och i tillhörande förråd, vilket bidrar till ett praktiskt och bekvämt boende. En perfekt bostad för familjen, paret eller dig som söker ett centralt boende med extra utrymme och hög trivselfaktor. Välkomna att boka in er på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Frej i Boden

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling