Logotyp av HSB ProjektPartner AB
Logotyp av HSB ProjektPartner AB

Skärvstensgatan 46

Mariehöjd, Umeå kommun

Visa på karta

2 950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78,5 m²
    Avgift
    5 125 kr/mån

Byggår
2025
Förening
HSB BRF Mariehöjd 8 i Umeå
Pris/m²
37 580 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Stor balkong om ca 12 kvm i söderläge! Halvöppen planlösning mellan kök och vardagsrum med en trevlig köksö. Köket är utrustat med helintegrerad diskmaskin, induktionshäll, fullstor kyl och frys samt ugn och mikro i högskåp. Badrummet får kakel och klinker samt golvstående wc, tvättställ med kommod och spegelskåp/spegel med belysning. Duschhörn/duschvägg i glas eller badkar. Separat tvättmaskin och torktumlare med en praktisk arbetsbänk och förvaring i väggskåp ovanför. Gott om förvaring i garderob och skjutdörrsgarderober från golv till tak som inreds med hylla, klädstång, linnedel och städskåpsinredning.
Läs mer om bostaden

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Mariehöjd 8 i Umeå

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling