Logotyp av Mäklarringen Umeå
Logotyp av Mäklarringen Umeå

Mariehemsvägen 27L

Mariehem, Umeå kommun

Visa på karta

1 545 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    5 933 kr/mån
    Driftkostnad
    1 709 kr/år

Förening
HSB BRF Flyttfågeln i Umeå
Energiklass
D
Pris/m²
19 074 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna rymliga och ljusa 3:a med stor potential! Här erbjuds en välplanerad bostad med generösa ytor och fina möjligheter att skapa ditt drömhem helt efter egen smak. Lägenheten har en inglasad balkong i soligt söderläge – en perfekt plats att njuta av långa dagar och ljumma kvällar. Köket är ljust och har en rymlig matplats med utsikt mot den lugna innergården. Vardagsrummet är luftigt med fönster i två väderstreck som ger ett fantastiskt ljusinsläpp, samt vackert ekparkettgolv. Bostaden erbjuder ett badrum samt en extra gästtoalett, vilket ger en praktisk och bekväm vardag. Här finns ett ypperligt tillfälle för dig som vill sätta din egen prägel – lägenheten är i behov av renovering och ger dig chansen att skapa ett hem helt efter dina egna önskemål och visioner. Läget är attraktivt med närhet till universitet, sjukhus, natursköna Nydalasjön och affärscentrum. Goda bussförbindelser gör det enkelt att ta sig runt. En bostad med stora möjligheter i ett utmärkt läge – varmt välkommen på visning! Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Flyttfågeln i Umeå

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling