Logotyp av Bostada Fastighetsmäklare
Logotyp av Bostada Fastighetsmäklare

Magdalenagatan 156

Margretelund, Lidköpings kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82 m²
    Avgift
    5 503 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1980
Förening
HSB BRF Gräshoppan i Lidköping
Energiklass
F
Pris/m²
15 793 kr/m²
Varmt välkomna till detta mycket trivsamma bostadsrättsradhus i två plan om 82 kvm med 3 rum och kök! På framsidan av huset finns en uteplats i härligt nordvästläge för avkoppling i kvällssolen och på baksidan väntar ett fantastiskt inglasat uterum som går att nyttja från tidig vår till sen höst. Väl inne i bostaden möts ni av en välkomnande hall som leder er vidare till nedre plans samtliga rum samt ovanvåningen via en trappa. Det välplanerade köket erbjuder goda arbetsytor och matplats för 4 personer, i anslutning till köket finns en helkaklad tvättstuga med tvättmaskin. Vidare finns ett rymligt vardagsrum med fint ljusinsläpp samt direkt utgång till det inglasade uterummet som leder vidare till ett trädäck i sydostläge samt förråd. Entréplan erbjuder även en toalett samt klädkammare för förvaring. På övre plan finns ett badrum med WC & dusch samt två sovrum. I månadsavgiften ingår värme, vatten, Kabel-TV (grundutbud) från Tele2 och en garageplats. Här bor ni i ett lugnt och familjevänligt område med gångavstånd till både skola, förskola, lekplats och grönområden. Även vårdcentral, mataffär (ICA) och skog med elljusspår finns inom bekvämt räckhåll. Föreningen är välskött och erbjuder dessutom tillgång till en kvarterslokal som går att hyra för kalas och sammankomster. Välkomna på visning! Kontakta mäklare Karl Ekmark för mer information eller inbokning av visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Gräshoppan i Lidköping

Karta & restider

Säljkollen