Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Gunnilbogatan 12A

Malmaberg, Västerås kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    77,3 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 295 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1958
Förening
Riksbyggen BRF Grankullen
Energiklass
C
Pris/m²
18 047 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- Välplanerad - Genomgående stilrena ytskikt - Inglasad balkong - Stabil förening Hjärtligt välkomna till detta optimala boende i gott skick som fördelar sig på 3 rok om 77,3 kvm smidigt beläget en trappa upp i huset. Lägenheten är genomgående välplanerad med två sovrum i ostört läge mot innergården, badrum där det är förberett för tvättmaskin. Det trivsamma köket lämnar plats för matgrupp intill fönsterparti samt ytterligare minst sagt väl tilltagna sällskapsytor i det ljusa och luftiga vardagsrummet med vacker fiskbensparkett. Från vardagsrummet nås den mysiga inglasade balkongen. Attraktivt belägen på Malmaberg med gångavstånd till det mesta ni kan önska såsom grönområden, allmänna kommunikationer, Västerås sjukhus samt Skiljebo centrum med stort utbud av såväl livsmedelsbutik och restaurang som postombud. Nära Stenby med träningspark, butiker och systembolag ca 5 min bort med bil och Västerås city når du inom ca 10 min cykelavstånd. Solid förening med god ekonomi.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Grankullen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling