Logotyp av Reveny
Logotyp av Reveny

Seglaregatan 20

Majorna, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78,7 m²
    Våning
    2, hiss finns ej
    Avgift
    8 298 kr/mån
    Driftkostnad
    7 152 kr/år

Byggår
1973
Förening
HSB BRF Seglaren i Göteborg
Energiklass
D
Pris/m²
38 056 kr/m²
Max
Välplanerad och ljus bostad med nymålade ytskikt, trivsamt kök och badrum samt två rymliga och lättmöblerade sovrum med rofyllt gårdsläge. Balkongen har sol större delen av dagen och bjuder på magiska solnedgångar med fri vy. I köket ryms ett matbord och i vardagsrummet finns utrymme för såväl soffgrupp som matsalsgrupp. I månadsavgiften ingår en garageplats utrustad med elbilsladdare. Här bor du i en bostadsrättsförening med attraktiva faciliteter såsom övernattningslägenheter, festlokal, hobbyrum, gym och bastu. Läget är lugnt och naturnära, samtidigt som Slottskogen och Linnéstadens rika utbud av butiker, restauranger och caféer nås inom bekvämt promenadavstånd.