1/24

2 745 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
86,5 m²
Våning
1 av 4, hiss finns
Avgift
7 551 kr/mån
Driftkostnad
5 400 kr/år
Byggår
1988
Förening
HSB BRF Ejdern i Borås
Energiklass
D
Pris/m²
31 734 kr/m²
Antal besök
265
Premium
Uteplats
Hiss
Välkommen till denna stilrena och inbjudande 3:a med attraktivt centralt läge i Borås , ett hem som kombinerar stadens puls med ett lugnt och trivsamt boende!
Bostaden präglas av ett generöst ljusinsläpp från stora fönsterpartier som skapar en härlig rymd och varm atmosfär. Från vardagsrummet nås den trevliga uteplatsen mot innergården , perfekt för morgonkaffet eller avkoppling i en lugn miljö.
Planlösningen är väl genomtänkt med två rymliga sovrum, båda med plats för dubbelsäng och goda förvaringsmöjligheter. Det modernt renoverade köket tillsammans med genomgående fina ytskikt skapar ett stilrent hem i mycket gott skick, här är det bara att flytta in och trivas direkt.
Som extra guldkant erbjuds tillgång till både gym och bastu.
Här bor du med direkt närhet till shopping, mataffärer, caféer, restauranger, skolor och goda kommunikationer, allt du behöver för en smidig och bekväm vardag.
*Intresseanmäl er redan idag!*
Varmt välkommen på visning
Med vänliga hälsningar
- Lina Amor Monroy på Bjurfors.
073-347 00 23