Logotyp av Svenska Mäklarhuset Ljungby
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Ljungby

Axel Roothsgatan 7

Ljungby kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 965 kr/mån
    Driftkostnad
    7 217 kr/år

Byggår
1971
Förening
Riksbyggen BRF Hjortsberg i Ljungby
Energiklass
F
Pris/m²
13 519 kr/m²
Balkong
Välkommen hem till en mycket välplanerad och ljus trea på Axel Roothsgatan 7! Lägenheten är belägen på första våningen och erbjuder ett generöst ljusinsläpp tack vare sitt attraktiva gavelläge. De 81 kvadratmeterna fördelas på ett trivsamt kök med matplats, ett rymligt vardagsrum, två sovrum, badrum med dusch samt en praktisk gästtoalett. Den rymliga, inglasade balkongen i söderläge blir en härlig förlängning av bostaden och skapar en trivsam plats att njuta av under stora delar av året. Här bor du med närhet till grönområden, skola och mataffär. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Hjortsberg i Ljungby

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling