Logotyp av Magnusson Mäkleri Linköping AB
Logotyp av Magnusson Mäkleri Linköping AB

Brandmannagatan 7A

Linköpings Innerstad, Linköpings kommun

Visa på karta

4 500 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    6 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 387 kr/mån
    Driftkostnad
    6 500 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Brandstationen 1
Energiklass
C
Pris/m²
55 556 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Högt upp i huset, på sjätte våningen, väntar denna ljusa och välplanerade trea på Brandmannagatan – ett hem som kombinerar lugnet med närheten till stadens puls. Här möts du av vackra materialval, generöst ljusinsläpp och en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som bjuder in till umgänge och vardagslyx. Den stora balkongen blir en naturlig förlängning av vardagsrummet – perfekt med optimalt västerläge eftermiddags-och kvällssol med utsikt över Stångån. Det helkaklade duschrummet är rymligt och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare för maximal bekvämlighet. Här bor du med närhet till all service i centrala Linköping, men ändå tyst och avskilt tack vare högt läge och genomtänkt planlösning. När du kliver utanför porten möts du av stadens folkliv – med doften från bageriet Ronaldos, den japanska restaurangen Norika och idylliska Åbacka café alldeles i närheten. För den som uppskattar natur och rörelse finns strandpromenaderna längs Stångån, som sträcker sig från Tannefors Slussar till Nykvarn – perfekt för en löptur, cykeltur eller stilla promenad. Ett hem som verkligen har allt – utsikt, ljus, lugn och stadspuls!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Brandstationen 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling