Logotyp av Sälenmäklaren AB
Logotyp av Sälenmäklaren AB

Fjällkransvägen 4A

Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

1 875 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    45 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    2 700 kr/mån
    Driftkostnad
    16 608 kr/år

Byggår
1983
Förening
BRF Sälfjällsbyn
Pris/m²
41 667 kr/m²
Premium
Uteplats
Ljus och trivsam lägenhet i parhus, belägen i den obelånade och välskötta bostadsrättsföreningen Sälfjällsbyn på populära Gubbmyren. Här bor du med direkt närhet till preparerade skidspår och skoterleder. Skid- & badbussen passerar i området så att du smidigt kan ta dig till skidanläggningarna utan att använda bilen. Till Sälfjällstorget, med sitt utbud av restauranger och nöjen, promenerar du på cirka 15 minuter via en trevlig gångväg. Planlösningen erbjuder ett allrum med köksdel i öppen anslutning samt utgång till en altan på baksidan i västerläge. Köket är utrustat med hällspis/ugn, fläkt, kakel och kombinerad kyl/frys. Två sovrum med en våningssäng i varje rum där ett av rummen har en bredare underlsaf (120 cm). Hall med torkskåp och gott om förvaring. Badrummet har våtrumsmatta på både väggar och golv och är utrustat med dusch och WC. Bostaden har två altaner – perfekt för att njuta av både morgon- och kvällssol. Låsbart skidförråd finns utvändigt. Föreningen är helt obelånad och har mycket god ekonomi! Uthyrningsavtal med Skistar, vilket ger möjlighet till goda hyresintäkter. Köparen tar över befintliga och kommande bokningar samt ingår avtal med Skistar. Hyresintäkter om ca 70 000 kr efter att Skistar dragit av sin provision. Inventarier ingår i förevisat skick förutom personliga tillhörigheter. Tillträde enligt överenskommelse. För digital eller privat visning och intresseanmälan, vänligen kontakta ansvarig mäklare. Nu kan du även besöka bostaden genom en virtuell visning. Klicka på vår 3D- länk i beskrivningen.