Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Luxgatan 23, 5tr

Lilla Essingen, Stockholms kommun

Visa på karta

7 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    83 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    5 944 kr/mån
    Driftkostnad
    7 800 kr/år

Byggår
2006
Förening
BRF Essinge Park
Energiklass
D
Pris/m²
89 096 kr/m²
Balkong
Hiss
Välplanerad och ljus trea med högt, soligt läge och fin sjöutsikt. Stor södervänd och inglasad balkong med grillmöjlighet. Stora fönsterytor i två väderstreck och ett underbart ljus. Kök med rymlig matplats. Ljust och lättmöblerat vardagsrum med gott om plats för soffgrupp. Två fina sovrum varav ett med fin sjöutsikt i två väderstreck. Hall med bra förvaringsmöjligheter. Badrum med tvättmaskin och torktumlare. Nära gångavstånd till restauranger och caféer på Patentgatan och Primusgatan. Sol, bad och vackra strandpromenader ett par minuter från lägenheten.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Essinge Park

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling