Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Lidköping
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Lidköping

Vändgatan 5c

Lidköping, Lidköpings kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 686 kr/mån

Byggår
1963
Förening
Riksbyggen BRF Lidköpingshus nr 12
Energiklass
E
Pris/m²
14 898 kr/m²
Balkong
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade trean på Vändgatan 5C! Bostaden om 73,5 kvm är belägen på tredje våningen och är en attraktiv hörnlägenhet med extra fint ljusinsläpp tack vare extra fönster i både vardagsrum och badrum. Redan i entrén möts du av en enhetlig och trivsam interiör som ger ett gott helhetsintryck. Köket från Vedum är stilrent och funktionellt med bra arbetsytor och praktiska lösningar. Vardagsrummet är rymligt och lättmöblerat med generöst ljus från flera fönster samt utgång till balkongen, som blir en uppskattad förlängning av bostaden. Här får du en ljus och välbalanserad lägenhet med trevlig känsla, bra ytor och ett bekvämt boende, ett hem att trivas i från första stund. Välkommen att anmäla dig på visning!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Lidköping
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Stjärnskott

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Lidköpingshus nr 12

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling