Logotyp av Mäklarhuset Lidköping/Vara
Logotyp av Mäklarhuset Lidköping/Vara

Vävaregatan 5A

Lidåker, Lidköpings kommun

Visa på karta

1 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 263 kr/mån
    Driftkostnad
    5 220 kr/år

Byggår
1966
Förening
Riksbyggen BRF Lidköpingshus nr 14
Energiklass
D
Pris/m²
15 686 kr/m²
Balkong
Mycket fin trerummare belägen på tredje våning och med stor inglasad balkong i sydostligt läge. År 2024 genomgick bostaden en omfattande renovering med bland annat nytt kök, nya golv samt ommålning av väggar och tak. Här möts man av genomtänkta detaljer, harmoniska färgval och enhetliga golv vilket ger ett lugnt och hemtrevligt intryck. Bostaden inrymmer ett modernt kök med utrymme för matplats, stort vardagsrum, toalett med dusch samt två stycken sovrum där man från det ena når den inglasade balkongen med fin utsikt över området. Tv och internet ingår dessutom i månadsavgiften. Här bor man i populär förening i trevligt, naturnära område samtidigt som man via fint promenadstråk längs Lidan snart når Lidköpings centrum. Välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Lidköpingshus nr 14

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling