Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Wieselgrensgatan 9A

Kvillebäcken, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 549 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    64 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 855 kr/mån
    Driftkostnad
    2 520 kr/år

Byggår
1950
Förening
BRF Kvillebäcken 10:1
Energiklass
D
Pris/m²
39 828 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna stilfullt totalrenoverade trea – ett hem där varje detalj är genomtänkt och där hög kvalitet möter tidlös design. Här kan du flytta rakt in och njuta av moderna ytskikt, noga utvalda material och en atmosfär som andas harmoni. De vitlaserade ekgolven löper enhetligt genom hela bostaden och möter väggar målade i mjuka naturtoner, vilket skapar en varm och inbjudande känsla. Köket är påkostat och håller hög standard med tidlösa materialval som känns både moderna och klassiska. Badrummet är helkaklat med genomgående smakfulla material och självklart finns våtrumsintyg. I det större sovrummet döljer skjutdörrsgarderober generös förvaring, vilket gör det enkelt att hålla bostaden prydlig. Från vardagsrummet nås balkongen – en härlig förlängning av bostaden under sommaren, med sol hela förmiddagen och plats för både frukost och avkopplande stunder. Här bor du i en välskött förening på ett ypperligt läge. Med bara några minuter till Wieselgrensplatsen har du ett brett utbud av butiker, restauranger, caféer och service inom räckhåll. Kommunikationerna är utmärkta – spårvagnen tar dig in till Göteborgs city på knappt tio minuter, vilket gör vardagen både enkel och smidig. Samtidigt har du nära till flera fina grönområden och parker som inbjuder till promenader, picknickar och motion i det fria. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Kvillebäcken 10:1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling