Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

Hinderbanan 18

Kviberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

3 190 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    80 m²
    Våning
    4 av 6, hiss finns
    Avgift
    6 297 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
2014
Förening
BRF Generalen inom Kvibergs Terrass
Energiklass
C
Pris/m²
39 875 kr/m²
Max
Balkong
Uteplats
Hiss
Trivsam bostad med uteplats vid entrén och rymlig inglasad balkong som förlänger utesäsongen. Ljus hall med god förvaring leder vidare till ett luftigt vardagsrum i öppen planlösning med ett stilrent och fullt utrustat kök samt plats för matgrupp. Bostaden erbjuder två välplanerade sovrum med garderober och tillgång till uteplats, samt en rymlig klädkammare. Modernt badrum med tvättmaskin och torktumlare ger extra bekvämlighet. Kviberg är en växande och populär stadsdel i Göteborg som lockar alla åldrar. Här bor du i ett lugnt och grönt område med närhet till natur, lekplatser och skolor, samtidigt som stadens puls nås på bara några minuter med smidiga kommunikationer. Området erbjuder ett aktivt liv med närhet till motionsspår, träningsanläggningar och stora grönområden – perfekt för såväl vardagsmotion som helgutflykter. För barnfamiljen finns trygga omgivningar och god service, medan unga par uppskattar den moderna utvecklingen med nya bostäder, caféer och bekvämligheter. Kviberg kombinerar det bästa av två världar – ett harmoniskt vardagsliv nära naturen och ett bekvämt avstånd till stadens utbud.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarprofil

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2022, 2023, 2024

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Generalen inom Kvibergs Terrass

Karta & restider

Säljkollen