Logotyp av Widerlöv Västerås
Logotyp av Widerlöv Västerås

Ansgars gränd 6

Kvarteret Ansgar, Västerås kommun

Visa på karta

1 850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 361 kr/mån
    Driftkostnad
    13 908 kr/år

Byggår
2016
Förening
HSB BRF Ansgar i Västerås
Pris/m²
24 667 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Hör av dig till mäklaren för visning! Varmt välkommen till Ansgars gränd 6 och denna välplanerade bostad med uteplats! Parkettgolv, ljusa ytskikt och generös takhöjd är genomgående i hela lägenheten! Fördelar sig över en inbjudande hall med klinkergolv med plats för avhängning samt förvaring via förråd, ett helkaklat och rymligt badrum som är utrustat med tvättmaskin och torktumlare, ett master-bedroom med skjutgarderober, ett sovrum med garderober, kök och vardagsrum i öppen planlösning med gott om plats för både soff- och matgrupp med utgång till en magisk uteplats. Till lägenheten hör ett separat förråd. Optimalt läge med gångavstånd till City med dess breda utbud samt närhet till matbutik och bussförbindelser. Stabil förening där man är garanterad en parkeringsplats. Det finns bland annat en separat tvättstuga att nyttja för medlemmarna samt även en övernattningslägenhet att hyra. Läs mer under föreningsinfon.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Widerlöv Västerås

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Ansgar i Västerås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling