Logotyp av JM AB
Logotyp av JM AB

Södra vägen 62

Kvarnholmen, Nacka kommun

Visa på karta

6 090 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    4 152 kr/mån

Pris/m²
110 727 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välplanerade 55 kvadratmeter med en väl tilltagen balkong som har ett unikt frontläge mot Svindersviken. Öppet och fint samband mellan kök och vardagsrum. Bostaden har bra förvaring i skjutdörrsgarderober och klädkammare. Möjlig tvårummare. Lägenheten har noga utvalda materialval såsom 3-stavsparkett i ek, fönsterbänkar i natursten och vita väggar vilket ger en klassisk och stilren känsla där du själv har möjlighet att sätta din personliga prägel. I området finns allt du kan tänkas behöva så som matbutik, caféer, restauranger, grönområden samt skola och förskola. Goda kommunikationer med buss till Slussen på cirka 15 minuter eller Pendelbåten till Nybroplan.