Logotyp av Skanska Sverige AB
Logotyp av Skanska Sverige AB

Kungsängsgatan 66H

Kungsängen, Uppsala kommun

Visa på karta

4 132 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    89 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 855 kr/mån

Energiklass
B
Pris/m²
46 427 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Just nu - bo utan avgift i 24 månader! Välkommen in i en gaveltrea där ljuset flödar in från flera fönster i söderläge. Här är planlösningen öppen och social och förvaringen riktigt bra. På somrarna kan du njuta av solen på din balkong mot söder. Ett extra plus är det rymliga badrummet med separat tvättdel. Här flyttar du in från och med i höst. Besök kvarterets visningshem för att hitta ditt nya läge i Närheten, välkommen!