Logotyp av Wingenblixt Mäklarbyrå
Logotyp av Wingenblixt Mäklarbyrå

Furuhällsvägen 4, 4 tr

Kungsängen centrum, Upplands-Bro kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75,5 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    6 461 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
2006
Förening
HSB BRF Furuhällshöjden i Upplands-Bro
Energiklass
D
Pris/m²
37 020 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Önskar ni flytta till Kungsängens centrum med närhet till butiker, apotek och pendeltåget på promenadavstånd? Då kan denna 3:a om 75,5 kvm kanske passa perfekt. Här möts ni av en välplanerad bostad med stora sociala ytor med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum och utgång till en inglasad balkong med rakt läge mot Mälaren. Helkaklat duschrum med tvättmaskin och torktumlare. Två trivsamma sovrum varav det ena med flertalet garderober. Rymlig klädkammare finns innanför entréhallen. Solid och uppskattad HSB förening med stabil ekonomi, egna p-platser och garage under huset. Vissa bilplatser har laddstolpe och varje lägenhet är garanterad en bilplats. Stark gemenskap med god sammanhållning och täta sammankomster av frivillig karaktär. Belägen mitt i Kungsängen centrum med diverse allmänservice, affärer, restauranger, buss och pendeltåg. Tågresan till Stockholm City tar ca. 25 minuter och går i kvartstrafik. Gångavstånd ner till Mälaren med badplats och båtklubb samt fina friluftsområden. Kommunen erbjuder även högklassiga golfbanor, travbana, skridskobana, vacker natur och ridhus m.m. Tillträde enligt överenskommelse. Bostadsrättsföreningens lån per kvm bostadsyta (årsredovisning 2025): ca. 5 590 kr. Mer info kommer inom kort!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Furuhällshöjden i Upplands-Bro

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling