Logotyp av Karström Mäklarbyrå
Logotyp av Karström Mäklarbyrå

Korstavägen 8A

Korsta, Sundsvalls kommun

Visa på karta

550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76,5 m²
    Våning
    4 av 7, hiss finns
    Avgift
    6 668 kr/mån
    Driftkostnad
    11 416 kr/år

Byggår
1974
Förening
HSB BRF Kaparen i Sundsvall
Energiklass
D
Pris/m²
7 190 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Korstavägen 8A Välkommen till denna trivsamma 3:a på våning fyra med fin utsikt över Sundsvalls stad. Bostaden är fördelad på ett ljust kök med mycket plats för matlagning. Balkong med vidsträckt utsikt och snyggt stambytt badrum med dusch & förberett för tvättmaskin. Reparationsfond om 12 325 kr. Vidare så har bostaden två rymliga sovrum och ett luftigt allrum. Bredband ingår i månadsavgiften. Lugnt område med väldigt goda bussförbindelser. Välskött förening med många genomförda renoveringar. Välkommen på visning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Toppmäklare

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kaparen i Sundsvall

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling