Logotyp av Bjurfors Sundsvall
Logotyp av Bjurfors Sundsvall

Korstavägen 15

Korsta, Sundsvalls kommun

Visa på karta

495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76,5 m²
    Våning
    5, hiss finns
    Avgift
    6 764 kr/mån
    Driftkostnad
    1 440 kr/år

Byggår
1977
Förening
HSB BRF Transportören i Sundsvall
Energiklass
D
Pris/m²
6 471 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen att ta hissen upp till våning fem med högt och fint läge i Korsta. Här erbjuds fantastisk utsikt! Denna bostad upplevs som väldigt ljus tack vare dem stora fönsterpartierna som släpper in ett härligt ljusinflöde från flera håll. Den här trean har en trivsam och smart planlösning vilket gör att bostaden känns väldigt rymlig. Utgång till den stora inglasade balkongen ifrån både vardagsrum och sovrum. Kök i ljus träfärg, helkaklat badrum som är stambytt, två sovrum med garderob och garderober finns i hallen med. Tillhörande varje lägenhet finns ett källarförråd samt en matkällare. Gemensam tvättstuga finns i huset. Här bor man nära flera bekvämligheter som mataffär, restauranger, gym, förskola och grundskola samt närhet till elljusspår och promenadvägar. Goda bussförbindelser. Välkommen att anmäla Er till visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Transportören i Sundsvall

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling