Logotyp av LF Fastighetsförmedling Vemdalen
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Vemdalen

Fjällfotenvägen 18

Klövsjö Skidområde, Bergs kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    43 m²
    Avgift
    3 832 kr/mån
    Driftkostnad
    1 332 kr/år

Byggår
2000
Förening
BRF Snösparven i Klövsjö
Energiklass
D
Pris/m²
37 093 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna charmiga och funktionella lägenhet om 43 kvm med ski in – ski out i Klövsjö skidområde. Här erbjuds en praktisk planlösning med hall, allrum, två sovrum, kök, separat wc samt duschrum med egen bastu – perfekt för avkoppling efter en dag i backen. I trapphusets entré finns praktisk möjlighet till lägenhetsägarna att förvara sina skidor. Läget är oslagbart: med Klövsjös centrala position har du direkt tillgång till välpreparerade slalombackar, längdspår med elljus, mysiga restauranger, butiker och skoterleder. För ännu fler äventyr når du enkelt Storhogna och dess större skidområde med fler backar och spår. För den som vill njuta av naturen utanför skidåkningen ligger Svartåstjärn på promenadavstånd – en idyll för ett uppfriskande sommarbad eller fiskeäventyr året om. Den naturnära och barnvänliga miljön gör lägenheten idealisk för den aktiva familjen. Här kombineras bekvämlighet, funktion och genuin fjällkänsla – en bostad du inte vill missa. Packa väskan och flytta in då de flesta inventarier/köksgeråd ingår i köpet. Viss belysning, tv/högtalare, vissa prydnadssaker och tavlor ingår inte i köpet. Välkommen att boka din visning idag!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Snösparven i Klövsjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling