Logotyp av SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Logotyp av SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

Åbygatan 6A

Klippan centrum, Klippans kommun

Visa på karta

395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    65,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 006 kr/mån

Förening
HSB BRF Pollux i Klippan
Energiklass
F
Pris/m²
6 031 kr/m²
Plus
Balkong
Bostaden har en tilltalande planlösning med genomgående enhetligt golv och stilrena färgval som skapar ett harmoniskt intryck. Vardagsrummet är trivsamt och rymligt, med en smakfull akustikpanel som ger rummet karaktär. I vinkel ligger ytterligare ett rum med utgång till balkong, vilket ger flexibla möbleringsmöjligheter och plats för både soffa och matsalsbord. Köket erbjuder god förvaring, arbetsytor samt plats för matbord. Det generösa fönsterpartiet ger ett fint ljusinsläpp och bidrar till en luftig känsla. Hallen välkomnar med praktisk förvaring i garderober. Badrummet är utrustat med kommod, dusch, wc samt handukstork. Sovrummet har inbyggda garderober och bra förvaringsmöjligheter. En genomtänkt och lättmöblerad bostad på ett centralt och attraktivt läge. - Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Pollux i Klippan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling