Logotyp av Listed
Logotyp av Listed

Helsingforsgatan 53

Kista, Stockholms kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74 m²
    Våning
    4, hiss finns ej
    Avgift
    8 473 kr/mån
    Driftkostnad
    6 120 kr/år

Förening
HSB BRF Imatra i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
17 500 kr/m²
Premium
Balkong
• Högst upp i huset med hiss • Stambytt och stilrent badrum från 2024 • Nyligen målade ytskikt • Stort och ljust vardagsrum • Rymliga sovrum med bra förvaring • Stabil HSB-förening • Bra kommunikationer – ca 30 min till T-Centralen • Nära tunnelbana, bussar och Kista Galleria • Närhet till grönområden och Järvafältet • Ca 10–15 min med bil till IKEA Barkarby och Barkarby Handelsplats Bostaden erbjuder ett ljust och rymligt vardagsrum med fint ljusinsläpp och goda möbleringsmöjligheter. Härifrån nås balkongen som blir en naturlig förlängning av bostaden under årets varmare månader. Köket är praktiskt utformat med plats för matbord och goda arbetsytor, vilket gör det till en trivsam plats för både vardag och umgänge. Sovrummet är rofyllt och erbjuder gott om förvaring tack vare flera garderober – perfekt för en organiserad och bekväm vardag. Badrummet är funktionellt utrustat med WC, handfat, dusch/badkar samt tvättmaskin som förenklar vardagen ytterligare. Kista är ett dynamiskt och växande område som kombinerar stadens puls med goda kommunikationer och service. Här bor du med närhet till Kista Galleria som erbjuder ett brett utbud av shopping, restauranger och nöjen. Tunnelbana och bussar finns inom bekvämt avstånd och tar dig snabbt in till centrala Stockholm. Varmt välkommen på visning
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Imatra i Stockholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling