Logotyp av Mäklarringen Sollentuna
Logotyp av Mäklarringen Sollentuna

Borgarfjordsgatan 21A

Kista, Stockholms kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    19 av 36, hiss finns
    Avgift
    5 631 kr/mån
    Driftkostnad
    6 400 kr/år

Byggår
2016
Förening
BRF Kista Torn
Energiklass
D
Pris/m²
39 933 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
+ Välplanerad och modern bostad + Loggia – perfekt som hemmakontor + Stilrent kök med gott om förvaring + Kaklat badrum med tvättmaskin & torktumlare + Stabil förening med god ekonomi + Nära kommunikationer och Kista Galleria Välkommen till denna stilrena och smart planerade bostad högt upp i huset, med utsikt som verkligen sätter guldkant på vardagen! Här erbjuds ett hem med genomtänkt planlösning där varje kvadratmeter är optimerad för både komfort och funktion. Redan i hallen möts du av praktisk avhängningsmöjlighet och en välkomnande känsla som genomsyrar hela bostaden. Det helkaklade badrummet är smakfullt utformat och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare – en bekvämlighet som förenklar vardagen. Det stilrena köket går i ljusa toner med fina vita luckor och generöst med förvaringsutrymme bakom skåpen. Här finns gott om arbetsytor och en naturlig plats för både vardagsmatlagning och trevliga middagar. Loggian, som är standard i föreningen, ger extra flexibilitet och lämpar sig utmärkt som hemmakontor med härlig utsikt – perfekt för dig som arbetar hemifrån eller önskar en avskild arbetsplats. I anslutning finns ytterligare ett rum som kan användas som sovrum, gästrum eller efter behov. Det rogivande sovrummet är väl tilltaget med plats för större säng och sängbord utan att tumma på rymden. Goda förvaringsmöjligheter gör det enkelt att hålla en harmonisk och avskalad miljö. Den fina utsikten och det generösa ljusinsläppet förstärker den luftiga känslan, samtidigt som rummets placering ger en privat och avskild atmosfär. Vardagsrummet knyter samman bostadens olika delar på ett harmoniskt sätt och skapar en naturlig samlingspunkt med plats för både soffgrupp och sociala tillställningar, tack vare den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum. Här bor du i en stabil och välskött förening med god ekonomi, vilket ger trygghet för framtiden. Läget är svårslaget med närhet till Kista Galleria med sitt breda serviceutbud av butiker, restauranger, gym och service. Tunnelbana och bussar finns inom kort gångavstånd och tar dig smidigt vidare in till city. En bostad som kombinerar funktion, stil och ett attraktivt läge – varmt välkommen! Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”