Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg
Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg

Karlstorpsvägen 129

Karlstorp, Trollhättans kommun

Visa på karta

880 000 kr

800 000 kr+10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 242 kr/mån
    Driftkostnad
    7 200 kr/år

Byggår
1967
Förening
HSB BRF Sköterskan i Trollhättan
Energiklass
F
Pris/m²
11 812 kr/m²
Balkong
Endast en halvtrappa upp hittar ni denna ljusa och trivsamma trerumslägenhet med inglasad balkong i söder/sydväst! Mycket välplanerad och trevlig planlösning med till exempel platsbyggda garderober som ger dig förvaring från golv till tak. Här ligger det även parkettgolv i alla rum, förutom i badrummet som har våtrumsmatta och kaklade väggar. Badrummet är stilrent och totalrenoverades i samband med föreningens stamrenovering 2004. Här bor du bekvämt och lugnt med närhet till trevliga promenadstråk samtidigt som du bara har 2-3 kilometer till Högskolan Väst och centrum. Ett mellanting mellan stad och villaområde. Här erbjuds parkering i direkt närhet, precis utanför huset och även möjlighet till garageplats. Goda kommunikationsmöjligheter med närhet till busshållplats (linje 23, 24 och 52). I närområdet finns bland annat livsmedelsaffär, pizzeria och bensinmack. Välskött förening med god ekonomi, bland annat tack vare intäkter från tre lokaler som hyrs ut. Varmt välkomna på visning, bokning krävs!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Sköterskan i Trollhättan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling