Logotyp av SkandiaMäklarna Karlstad
Logotyp av SkandiaMäklarna Karlstad

Gruvgången 63

Karlstads kommun

Visa på karta

1 150 000 kr

995 000 kr+16 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    81,5 m²
    Våning
    2
    Avgift
    4 032 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1964
Förening
BRF Järnet i Karlstad
Energiklass
D
Pris/m²
14 110 kr/m²
Balkong
Varmt välkommen till Gruvgången 63 och denna rymliga trea med balkong. Här bor du i en trygg förening med god ekonomi och bekvämligheter som gym, övernattningslägenhet, festlokal och fin innergård med grillplatser och lekparker. Precis runt hörnet når du en fantastisk grönskande natur och mysiga 4H gården. Bra kommunikationer till Karlstads centrum och Bergviks köpcentrum med cykelvägar och bussförbindelser. Även engelska skolan, pizzeria och butiker finns inom området. Bostaden erbjuder en välkomnande hall, ett praktiskt tidlöst kök, stort vardagsrum som rymmer både matgrupp och soffa med tillhörande möblemang. Vidare finner du ett helkaklat duschrum, två sovrum i bra storlek varifrån det ena når du en fantastisk balkong där du kan njuta av eftermiddag/kvällssolen. Nu finns tillfället att förvärva ett bekvämt och tryggt boende i ett av Karlstads mest naturnära områden! Varmt välkommen att anmäla dig till visning! Vi ses.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Järnet i Karlstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling