Logotyp av CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Logotyp av CHRISTANDER Fastighetsförmedling

Lodjursstråket 1 - KARLATORNET

Karlatornet - Lindholmen, Göteborgs kommun

Visa på karta

5 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73,5 m²
    Våning
    14, hiss finns
    Avgift
    5 825 kr/mån

Byggår
2024
Förening
BRF Karlatornet 1:1
Energiklass
D
Pris/m²
81 565 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en mycket fin och välplanerad lägenhet i Nordens högsta byggnad - Karlatornet! Här bor du högt upp utan insyn och med utsikt över Göta Älv och Göteborg. Stilrent kök med integrerade vitvaror och diskmaskin. Många lådor och skåp till förvaring och en snygg bänkskiva som arbetsyta. Vardagsrum med plats för soffa, soffbord och TV-möbel och här njuter du av utsikten över stad och vatten. Bostadens största sovrum rymmer dubbelsäng med sängbord och längs ena väggen finns garderober. Det andra sovrummet har plats för säng, sängbord och skrivbord. Badrum med tvättavdelning. Utöver alla garderober och skåp finns ett förråd på samma våning som hör till lägenheten. Som boende i Karlatornet har du tillgång till bemannad reception in entrén och flera faciliteter, så som biorum, takterrass, hotell-gym och hundspa. Här i Karlastaden på Lindholmen bor du i ett expansivt område under utveckling med närhet till service, kommunikationer och skolor. KLICKA PÅ "LÄS MER HOS MÄKLAREN" FÖR MER INFORMATION OCH ANMÄLAN TILL VISNING
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Karlatornet 1:1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling