Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla
Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla

Fritjof Nansens väg 18

Kapelle, Uddevalla kommun

Visa på karta

1 350 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 692 kr/mån
    Driftkostnad
    11 170 kr/år

Byggår
1963
Förening
Riksbyggen BRF Uddevallahus nr 8
Energiklass
E
Pris/m²
19 014 kr/m²
Premium
Balkong
Här erbjuds en välplanerad trea om 71 kvm – ett hem som passar lika bra för paret, den lilla familjen eller för dig som önskar lite extra utrymme. Lägenheten är belägen en trappa upp i en fastighet från 1960-talet och tillhör stabila Riksbyggen BRF Uddevallahus nr 8, en uppskattad förening med god ekonomi och trevlig gemenskap. Lägenheten erbjuder ett rymligt vardagsrum, två sovrum och en genomtänkt planlösning som skapar goda möjligheter att forma ett hem att verkligen trivas i. Badrummet renoverades i samband med föreningens stambyte 2011 och håller en god standard. Från vardagsrummet når du den inglasade balkongen som vetter mot den lugna innergården – en perfekt plats för avkoppling under stora delar av året. Bostaden är belägen på Fritjof Nansens väg, i ett uppskattat område med närhet till både natur och stadens bekvämligheter. Precis utanför porten finns busshållplats med smidiga förbindelser till Uddevalla centrum, där ett brett utbud av restauranger, butiker och nöjen väntar. Välkommen hem, vi ses på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Uddevallahus nr 8

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling