Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla
Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla

Legendvägen 3

Kallhäll, Järfälla kommun

Visa på karta

1 900 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    84 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 895 kr/mån
    Driftkostnad
    8 364 kr/år

Byggår
1965
Förening
HSB BRF Sagoängen i Järfälla
Energiklass
E
Pris/m²
22 619 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen in till Legendvägen 3! Stort kök med gott om förvaring. Här finns Kyl och frys samt ett exklusivt vinkyl som sätter pricken över i:et. Utöver detta finns två mysiga sovrum, ett helkaklat badrum med tvättmaskin samt en praktisk gäst-wc. Gott om förvaringsmöjligheter i garderober och skåp. Genomgående fina golv ger ett enhetligt och ombonat intryck. Den stora balkongen i sydvästläge bjuder på en grönskande utsikt och sol från lunch. Till lägenheten hör även förråd och i källaren finns både tvättstuga och grovtvätt för enkel vardagshantering. Föreningen har genomfört större renoveringar som ger ett tryggt boende framåt. Dessutom ingår snabbt bredband (1000/1000 Mbit/s) i avgiften – perfekt för både arbete och underhållning. Här bor du med gångavstånd till bad, natur, skolor, förskolor samt Kallhälls centrum med pendeltåg och butiker. För den odlingsintresserade finns även möjlighet till egen kolonilott ca 200 meter från bostaden. En trivsam bostad med många fördelar – välkommen att upptäcka den!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Sagoängen i Järfälla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling