Logotyp av Mäklarringen Järfälla
Logotyp av Mäklarringen Järfälla

Vasavägen 87

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

1 850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71,4 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 982 kr/mån
    Driftkostnad
    5 100 kr/år

Byggår
1959
Förening
BRF Loket
Energiklass
D
Pris/m²
25 910 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkomna till denna ljusa 3:a. Här bor ni i en väldigt trevligt planerad lägenhet endast en kort promenad från Jakobsberg centrum samt pendeltåg. Ett kliv innanför dörren räcker för att förstå att denna yteffektiva bostad utnyttjar sina kvadratmetrar på allra bästa sätt. Den ljusa hallen leder er vidare in till det välplanerade köket som bjuder på generösa arbetsytor och en stor trevlig matplats intill ett rejält fönsterparti. Gott om plats för många middagsgäster. Näst på tur väntar de två sovrummen som är stora och lättmöblerade. Vardagsrummet som fullkomligt badar i solljus finner ni i lägenhetens andra hörn. Här finner ni gott om plats för en stor soffgrupp samt matsalsmöbel. Det är också här som utgången till den stora och härliga inglasade balkongen finns. Innan rundturen är slut ber vi er kika in i badrummet. Även det ljust och trevligt. En liten pärla som viskar om löften om ett framtida drömboende väntar nu på er som söker den där lägenheten med något extra. Blir det ni som flyttar in? Vi ser fram emot att ses på visning, hjärtligt välkomna! Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Loket

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling