Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla
Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla

Tornérvägen 17

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    79,5 m²
    Våning
    2 av 6, hiss finns
    Avgift
    4 522 kr/mån

Byggår
1965
Förening
HSB BRF Allmogen i Järfälla
Energiklass
E
Pris/m²
35 157 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
+ Helrenoverad, golv till tak! + Föreningen har närmare 40 lokaler som genererar inkomster och gör att föreningen har extra god ekonomi! + Fiber 1000/1000 mbit/s ingår i avgiften + Föreningen har lediga laddstolpar för elbil Stilrent helrenoverad 3:a om 79,5 kvm i centrala Jakobsberg med inglasad balkong i soligt läge. Välplanerade ytor med rejält vardagsrum, modernt och ljust kök med utgång till inglasad balkong, helkaklat duschrum med tvättmaskin och torktumlare, helkaklad gästtoalett, samt två stora sovrum och rymlig hall med gott om plats för förvaring. En del möbler kan även ingå i köpet. En av Järfällas bästa föreningar med låg belåning (4 338 kr/kvm 2024) och bra kassaflöde samt många renoveringar utförda som stambyte, fönster, elstigar och balkonger mm. Fiber bredband 1000/1000 Mbit/samt bostadsrättstillägg (försäkring) ingår i avgiften. Föreningen har lediga laddstolpar för elbil. Dessutom förvaltar föreningen närmare 40 lokaler som genererar bra med intäkter till föreningen och gör att föreningen i framtiden inte behöver höja avgifterna i takt med de flesta andra föreningar. Läget är optimalt med nära till allt som pendeltåg och Jakobsbergs centrum med bl.a. affärer, apotek, bibliotek, serveringar, banker, vårdcentral och torghandel. Pendeln in till Stockholm city tar endast ca. 20 min med flera avgångar varje timme. Nära finns också det natursköna Järvafältet och Barkarby handelsplats med rikligt shoppingutbud. Varmt välkommen på visning!