Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla
Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla

Hammarvägen 41

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

2 150 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74,6 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 628 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Nybergstrean
Energiklass
D
Pris/m²
28 820 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna trivsamma gavellägenhet om 74,6 kvm på Hammarvägen 41. Här bor du i en välplanerad trea med generösa ytor och ett härligt ljusflöde tack vare fönster i tre väderstreck. Köket är rymligt och har utgång till en stor inglasad balkong - en fin plats att njuta av årets alla säsonger. I vardagsrummet finns dessutom en fransk balkong som bidrar till den ljusa och luftiga känslan. Lägenheten rymmer två stora sovrum, varav det ena har en praktisk klädkammare. Det fräscha badrummet, som renoverats i samband med stambytet, är utrustat med dusch, tvättmaskin, torktumlare och har dessutom ett fönster som släpper in fint dagsljus. Ett bekvämt boende med genomtänkt planlösning och gott om förvaring. Välskött och omtyckt förening med stabil ekonomi. Läget är centralt med gångavstånd till Jakobsbergs centrum och pendeltågsstation. I närområdet finns kvartersbutik, bageri, restaurang, mataffär och pizzeria. Dessutom nås Barkarby handelsplats snabbt med både cykel och bil, och naturen finns alltid nära med områden som Järvafältet, Görväln och Ängsjö inom bekvämt avstånd. Önskar en privatvisning? Hör av dig!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Nybergstrean

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling