Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping
Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping

Saltängsgatan 98

Inre hamnen, Norrköpings kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    89 m²
    Våning
    3 av 7, hiss finns
    Avgift
    6 823 kr/mån
    Driftkostnad
    9 600 kr/år

Byggår
2024
Förening
Riksbyggen BRF Kronomagasinet
Energiklass
B
Pris/m²
33 652 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
SE HIT! - Prissänkt och 24 månader avgiftsfritt Välkommen till Brf Kronomagasinet, ett modernt och välplanerat boende med genomtänkta materialval och en härlig känsla av rymd. Här bor du i en stilren lägenhet med ljusa ytor, öppen planlösning och fina detaljer som skapar ett hem att trivas i. Det sociala vardagsrummet har öppen planlösning mot köket, vilket ger ett naturligt flöde och gott om plats för både vardag och fest. Köket från Vedum med gråa luckor och vitvaror från Electrolux erbjuder både funktion och design. Från vardagsrummet nås den trevliga balkongen som är perfekt för morgonkaffet eller en stund i solen. De två sovrummen är rogivande och erbjuder bra förvaring, vilket gör bostaden flexibel för både paret, barnfamiljen eller den som vill ha ett hemmakontor. Två fräscha badrum, varav ett med tvättavdelning och maskiner från Svedbergs, bidrar till en bekväm vardag. Brf Kronomagasinet erbjuder dessutom attraktiva gemensamhetsytor för medlemmarna. På taket finns två härliga takterrasser varav en med gemensamhetslokal och växthus som bjuder på sol, utsikt och umgänge. För långväga gäster finns en gästlägenhet att boka, och för den cykelintresserade erbjuder föreningen en smidig cykelpool. Ett hem att trivas i med både stadens utbud och naturens lugn inom räckhåll. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Kronomagasinet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling