Logotyp av Sälenmäklaren AB
Logotyp av Sälenmäklaren AB

Hundfjällscenter 301

Hundfjället, Sälen, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

3 600 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 604 kr/mån

Byggår
1988
Förening
BRF Hundfjällscenter
Pris/m²
66 667 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till denna bostadsrätt med enastående läge i Hundfjället. Med perfekt ski in/ski out-läge, solig balkong med fri utsikt över pisterna och alla bekvämligheter inom räckhåll, har du alla förutsättningar för en avkopplande och aktiv fjällvistelse - året runt. Hundfjället erbjuder skidåkning för hela familjen med bland annat den spännande Trollskogen, utmanande svarta nedfarter och preparerade längdspår. Med transportliften tar du dig dessutom till Tandådalen. Sommartid finns vandrings- och cykelleder i området. Bostadsrätten om ca 54 kvm inrymmer tre rum varav två sovrum med 6 bäddar. Här välkomnas du in till ett allrum och kök i en öppen planlösning med generösa sällskapsytor och ett härligt ljusinsläpp. Bostaden har genomgående ljusa färg- och materialval i modern stil. Från allrummet kan du njuta av utsikten över Hundfjället och ansluta till balkongen. Bostaden inrymmer 6 bäddar fördelat på två sovrum varav ett med en dubbelsäng och det andra med två våningssängar. I Sovrummen finns även förvaringsmöjligheter. Helkaklat badrum med dusch och torkskåp. Bostadsrättsföreningen har gemensamma utrymmen med dusch och bastu samt tvättstuga. I entréplan finns skidförråd och ett ägarförråd. Tillträde enligt överenskommelse. För digital eller privat visning, besiktningsprotokoll och intresseanmälan, vänligen kontakta ansvarig mäklare. Nu kan du även besöka bostaden genom en virtuell visning. Klicka på "Läs mer hos mäklaren" för att besöka vår 3D visning.
Läs mer hos mäklaren