Logotyp av Svenska Mäklarhuset Vänersborg
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Vänersborg

Lantgårdsvägen 4

Holmängen, Vänersborgs kommun

Visa på karta

2 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82,6 m²
    Avgift
    7 078 kr/mån
    Driftkostnad
    4 442 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Bovieran Vänersborg
Energiklass
C
Pris/m²
26 029 kr/m²
Premium
Välkommen till denna ljusa och välplanerade 3-rumslägenhet i den omtycka BRF Bovieran, en 50+ bostad med hög standard. Lägenheten är belägen på bottenplan med ett trevligt hörnläge. Genomgående parkettgolv samt fräscha ytskikt i hela lägenheten. Tack vare hörnläget har bostaden ett härligt ljusinsläpp. Här har du två uteplatser. Uteplats på baksidan med kvällssol samt en uteplats vid entrén. Elstolpar för elbilar finns inom föreningen att tillgå mot en kostnad. Notera att fiber är indraget samt att rätten till parkeringsplats följer lägenheten. I Brf Bovieran bor du med nyproducerade lägenheter från 2018 med alla tänkbara bekvämligheter samtidigt som du har tillgång till en gemensam inomhusträdgård om ca 1600 kvadratmeter med medelhavsklimat året om! Föreningen erbjuder social gemenskap där medlemmarna kan känna delaktighet och engagemang samt trevliga gemensamhetsutrymmen i form av såväl ett gårdshus med lokal, kök och bastu som gästlägenhet med fyra bäddar, mindre motionsrum samt ett välutrustat hobbyrum. Holmängen är ett expansivt område där bussar och kommunikationer finns på Östravägen utanför boendet. Här finns även fina promenadstråk längs med Vänern samt cykelbanor till centrum. Välkommen att boka in dig på visningen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Bovieran Vänersborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling