Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Nyköping
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Nyköping

Svedelius väg 8

Högbrunn, Nyköpings kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    62,8 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 775 kr/mån

Byggår
1958
Förening
BRF Svärdsliljan nr 10
Energiklass
F
Pris/m²
19 029 kr/m²
En trevlig lägenhet endast en halv trappa upp i huset. Lägenheten har en trivsam planlösning och fönster i tre väderstreck. Köket renoverades -14 och är i gott skick. Från vardagsrummet tar du dig ut på den inglasade balkongen. I sovrummet finns det gott om plats med klädförvaring i de inbyggda garderoberna längs ena väggen. Högbrunn är ett lugnt, populärt område och avståndet till tågstation och centrum är kort. Är du bilburen är du snabbt ute på motorvägen. I området finns det mesta. Här finns biograf, padelcenter, träningscentrum med gym, badminton- och squashbanor mm. En kort promenad bort finns Sunlight Hotell med gym, simbassäng och restaurang, På ett par minuters promenad når du Nyköpings gågata med hela sitt utbud. Varmt välkommen att höra av dig för en visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Svärdsliljan nr 10

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling