Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö

Serenadgatan 24

Högaholm, Malmö kommun

Visa på karta

1 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82 m²
    Våning
    4 av 17, hiss finns
    Avgift
    6 245 kr/mån

Byggår
1972
Förening
Riksbyggen BRF Malmöhus nr 22
Energiklass
E
Pris/m²
14 634 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna välplanerade lägenhet om 82 kvm på fjärde våningen på populära Serenadgatan. Här bor du bekvämt med hiss, genomtänkt planlösning och gott om förvaringsmöjligheter. Bostaden erbjuder två rymliga sovrum, en praktisk klädkammare och två toaletter – ett badrum och en gäst-wc – vilket ger extra komfort i vardagen. Från det ena sovrummet nås den inglasade balkongen, som blir ett trivsamt extra rum att njuta av under stora delar av året. Det luftiga vardagsrummet ger gott om plats för både soffa och matgrupp, medan köket är stilrent och funktionellt med bra arbetsytor och förvaring. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med närhet till grönområden, skolor, service och goda kommunikationer in till centrum.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Malmöhus nr 22

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling