Logotyp av Fastighetsbyrån Karlstad
Logotyp av Fastighetsbyrån Karlstad

Långgatan 25

Herrhagen, Karlstads kommun

Visa på karta

2 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    101,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 858 kr/mån
    Driftkostnad
    7 278 kr/år

Byggår
1957
Förening
BRF Sigyn
Energiklass
E
Pris/m²
24 138 kr/m²
Premium
Balkong
Med ett attraktivt läge i hjärtat av omtyckta Herrhagen presenterar vi denna stilsäkra och välplanerade trerumslägenhet om drygt 100 kvm. Bostaden erbjuder en genomtänkt planlösning med generösa rum, fräscha golv och smakfulla ytskikt. Här har både kök och duschrum renoverats med moderna materialval och bra standard. Ett stort plus är det härliga ljusinsläppet som, tillsammans med infälld belysning och en neutral färgpalett, skapar ett harmoniskt och trivsamt hem att trivas i direkt. Ursprungligen är bostaden en 4:a och därmed kan den återställas till det för den som önskar ytterligare ett sovrum. Ni bor i en stabil och välskött förening, i ett lugnt och trevligt område med närhet till mataffär, restauranger, grönområden och med gångavstånd till centrum. Varmt välkomna på visning – detta är ett hem som måste upplevas på plats!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Sigyn

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling