Logotyp av LF Fastighetsförmedling Åmål
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Åmål

Herrängsgatan 8C

Herrängen, Åmåls kommun

Visa på karta

295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 519 kr/mån
    Driftkostnad
    5 076 kr/år

Byggår
1958
Förening
Riksbyggen BRF Landsherrängen Nr 2
Energiklass
D
Pris/m²
4 338 kr/m²
Balkong
Varmt välkommen till en välplanerad trerumslägenhet med fint läge nära Örnässkogens friluftsområde och Näsvikens småbåtshamn. Kök med gråmålade skåpluckor och trevlig utsikt mot Örnässkogen. Ljust och rymligt vardagsrum med parkettgolv och målade väggar. Här finns utgång till balkong mot den gröna fina gården. Rymligt sovrum med heltäckningsmatta i ljusgrått och ljus färgsättning på väggarna, här finns gott om garderobsutrymme. Sovrum med golv av laminat och målade väggar, här finns en garderob. Badrum med målat klinkergolv och halvkaklade väggar, ett fönster ger bra naturligt ljusinsläpp. Trevlig gård med trädgårdsmöbler utplacerade sommartid. Grillplats finns. Här bor du med närhet till motionsspår i Örnässkogen, Näsvikens småbåtshamn och badplats. Fastigheten är ansluten till fiber.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Landsherrängen Nr 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling