Logotyp av Listed
Logotyp av Listed

Gethornskroken 3A

Hässleholm, Hässleholms kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 010 kr/mån
    Driftkostnad
    5 100 kr/år

Byggår
1963
Förening
HSB BRF Lövkullen i Hässleholm
Energiklass
E
Pris/m²
13 092 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade trerumslägenhet med ett bekvämt läge i Hässleholm. Här erbjuds ett hem med genomtänkt planlösning och fina möjligheter att trivas från första stund. Du möts av en välkomnande hall med plats för avhängning och förvaring. Vidare in i bostaden finns ett praktiskt kök med goda arbetsytor och plats för matbord, en naturlig samlingspunkt för både vardag och måltider. Vardagsrummet är ljust och rymligt med gott om plats för soffgrupp och umgänge. Härifrån nås även bostadens inglasade balkong som blir en härlig förlängning av rummet under årets varmare månader. Bostaden erbjuder två sovrum i bra storlek med goda förvaringsmöjligheter, vilket gör lägenheten flexibel för såväl paret som den lilla familjen eller för dig som önskar ett extra rum för arbete eller gäster. Området är lugnt och trivsamt med närhet till både natur och service. I närområdet finns butiker, skolor och goda kommunikationer som gör det enkelt att ta sig vidare inom Hässleholm och till omkringliggande orter. Här bor du med närhet till grönområden och promenadstråk, vilket ger fina möjligheter till rekreation och ett aktivt vardagsliv. Ett hemtrevligt boende med bra planlösning och attraktivt läge – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Lövkullen i Hässleholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling