Logotyp av Fastighetsbyrån Hässelby/Vällingby/Spånga
Logotyp av Fastighetsbyrån Hässelby/Vällingby/Spånga

Hundlokegränd 26

Hässelby - Lövsta Allé, Stockholms kommun

Visa på karta

2 350 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    59 m²
    Våning
    1 av 6, hiss finns
    Avgift
    5 158 kr/mån
    Driftkostnad
    4 200 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Skogsstjärnan i Hässelby
Energiklass
D
Pris/m²
39 831 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Belägen i ett lugnt och välskött område med en generös uteplats mot härlig grönska finner ni denna superfina och välplanerade 3:a. Bostaden producerades 2017 och är i absolut toppskick med genomgående vackra parkettgolv och ljusa ytskikt. Optimal och trivsam planlösning som skapar en social atmosfär och erbjuder härliga ytor för att umgås med familj och vänner. Fastigheten har en genomtänkt och vacker arkitektur med många stora fönsterpartier som ger lägenheten ett extra fint ljusflöde. Ett toppmodernt boende med hög standard samt väl genomtänkta material- och interiörsval. Modernt kök i stilrent och funktionellt utförande, bra förvaringsmöjligheter och arbetsyta, en perfekt plats för den som älskar matlagning. Intill köket finns ett generöst vardagsrum med plats för en stor soffgrupp och övrig möblering. En ljuvlig uteplats i fritt läge som nås från vardagsrummet. Uteplatsen är belägen med en fin utsikt mot grönområde, här kan ni i lugn och ro avnjuta en härlig frukost samt solens strålar hela dagen. Vidare finner ni två väl tilltagna sovrum, en möblerbar hall samt helkaklat badrum med kombinerad tvättmaskin/torktumlare. Varmgarage finns att hyra. * Månadsavgiften inkluderar värme, vatten, kabel-TV, bredband och förråd. Detta boende finns centralt i Hässelby med gångavstånd till närmaste tunnelbana. Alldeles i närheten finns bad och strövområden vid Mälaren! Med en kort promenad når ni Grimsta naturreservat med fina motionsspår och inom några minuter med tunnelbanan är ni vid Vällingby Centrum. Ett boende som måste ses och upplevas!