Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Arkens väg 10

Haninge kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    107 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    11 236 kr/mån
    Driftkostnad
    5 272 kr/år

Förening
HSB BRF Stora Arken i Haninge
Energiklass
E
Pris/m²
23 318 kr/m²
Max
Balkong
Hiss
INTRESSERAD AV VISNING? KONTAKA ANSVARIG MÄKLARE FÖR TIDSBOKNING! 072-156 63 07 Varmt välkommen till denna fulländade och unika lägenhet där ingenting har lämnats åt slumpen. Mitt i centrala Handen finner vi denna underbara bostad om 107 påkostade kvadratmeter som idag nyttjas som en trea. Noga utvalda materialval, smarta lösningar och genomtänkta val gör denna lägenhet till något alldeles extra och ett utomordentligt boende för den kräsne. Tack vare en otrolig takhöjd och de stora fönsterpartierna flödar ljuset in och hela i lägenheten finns en ombonad och lyxig känsla. Hemmet består av underbara sociala ytor där kök, matsal och vardagsrum bjuder in till mysiga middagar med nära och kära. Vidare finner vi två helkaklade badrum, två rymliga sovrum varav ett med klädkammare, och en generöst tilltagen hall med goda förvaringsmöjligheter. Här bor man med Haninges kanske bästa läge med både Haninge Centrum och Port73 på promenadavstånd från bostaden. Där finns ett flertal butiker, cafeér, restauranger, gym och frisörer mm. Samtidigt går direktbuss bara någon minut från hemmet som tar dig in till Gullmarsplan på ca 20 min. Pendeltåget till Stockholm Central och Nynäshamn går med bara några minuters promenadavstånd från bostaden. Du har även Rudansjön på promenadavstånd från bostaden där du kan njuta av härliga dopp på sommaren eller olika vinteraktiviteter så som längdskidor eller skridskoåkning. Här är det bara att flytta in, trivas och njuta av ett hem i toppskick! Varmt välkommen med din intresseanmälan!