Logotyp av BOSTHLM Johanneshov/Hammarbyhöjden
Logotyp av BOSTHLM Johanneshov/Hammarbyhöjden

Ulricehamnsvägen 35

hammarbyhöjden, Stockholms kommun

Visa på karta

4 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    67 m²
    Våning
    0 av 3, hiss finns
    Avgift
    4 880 kr/mån
    Driftkostnad
    18 470 kr/år

Förening
BRF Studierektorn 1
Energiklass
E
Pris/m²
71 567 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Välkommen till Ulricehamnsvägen 35 – en välplanerad och trivsam trea om 67 kvm med ett fantastiskt läge i huset. Här bor du bekvämt på entréplan med en unik tillgång till en stor uteplats i soligt sydvästläge. Bostaden erbjuder en genomtänkt planlösning där kök och vardagsrum möts i en halvöppen lösning som skapar en social och luftig känsla. Här finns gott om plats för både umgänge och vardagsliv. Från vardagsrummet når du den inglasade balkongen som fungerar som ett extra rum under stora delar av året – perfekt för morgonkaffet, middagar eller avkoppling. Lägenheten rymmer två rofyllda sovrum med bra förvaringsmöjligheter samt ett rymligt badrum utrustat med både badkar och tvättmaskin för extra bekvämlighet i vardagen. Det som verkligen gör denna bostad unik är den härliga uteplatsen i sydvästligt läge. Här finns gott om plats för lek, odling och avkoppling. Trädgården blir en naturlig samlingsplats för familj och vänner – och för barnen finns möjlighet att hänga upp en gunga i trädet och skapa en egen liten oas. Här bor du i ett praktiskt och modernt hus i en stabil och välskött förening med god ekonomi.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Studierektorn 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling