Logotyp av Nordå Fastighetsmäklare
Logotyp av Nordå Fastighetsmäklare

Östra Storgatan 19B

Hallsberg, Hallsbergs kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    3, hiss finns ej
    Avgift
    5 755 kr/mån

Förening
HSB BRF Östlunda i Hallsberg
Energiklass
E
Pris/m²
10 000 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till ett trivsamt hem med genomtänkt planlösning och ljusa ytor. Lägenheten präglas av ett fint ljusinsläpp och generösa rum som ger gott om plats för både vardag och umgänge. Köket är välplanerat med full maskinell standard, bra arbetsytor och naturlig plats för matbord vid fönster. Vardagsrummet är rymligt och inbjudande med stora fönsterpartier och direkt utgång till balkongen – en uppskattad plats för avkoppling och sociala stunder. Bostaden erbjuder två sovrum i bra storlek som kan anpassas efter behov, exempelvis som sovrum, gästrum eller hemmakontor. Badrummet är stort och funktionellt med dusch, WC och handfat samt praktiska ytskikt som gör rummet lättskött. Här bor du med ett centralt och bekvämt läge i Hallsberg med närhet till mataffärer, tåg- och bussförbindelser, skolor och övrig service – ett perfekt boende för både familjen, paret eller dig som söker ett smidigt och lättillgängligt hem. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Östlunda i Hallsberg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling