Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundbyberg
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundbyberg

Lötsjövägen 1A

Hallonbergen, Sundbybergs kommun

Visa på karta

2 745 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    70 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    4 085 kr/mån
    Driftkostnad
    5 148 kr/år

Byggår
1972
Förening
BRF Kompassen 1
Pris/m²
39 214 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välplanerad och stilfullt renoverad etage lägenhet med stor inglasad balkong i bästa solläge i attraktivt område. Kvadratmeterna är välplanerade och innanför dörren möts man av en rymlig hall där man har plats för både avhängning samt skoställ. Hallen leder dig det luftiga och ljusa rummet som har plats för en större säng, plats i inbyggda garderober samt plats för annat möblemang om man så önskar. Vidare från hallen tar du dig till bland annat lägenhetens kök. Smakfullt renoverat med allt som kan önskas. Plats för större matsalsbord. Här finns även det lyxigt renoverade badrummet. Sedan på över plan är lägenhetens sociala punkt-det ljusa och lättmöblerade vardagsrummet. På denna våning finner du även ett sovrum och den mysiga inglasade balkongen i högt läge. Det finns dörr ut mot trapphus på båda våningarna. Hallonbergen Centrum med både buss och tunnelbana med frekventa avgångar tar er bland annat in till Fridhemsplan på 9 minuter, 5 minuter med bil når du E18 och E4an och samtidigt har du flertal skolor, insjöar och Mall of Scandinavia inom promenadavstånd. Ja, ni hör hur bekvämt man kan ha det av att bo här! Hallonbergen är ett av Sundbybergs absolut intressantaste områden att följa utvecklingen av de kommande åren. Här planeras omfattande renovering och modernisering av Centrum, vilket kommer påverka området positivt på många sätt! Nya skolor, bostadshus, butiker och hotell planerar byggas, vilket kommer öka områdets populäritet ytterligare!
Läs mer hos mäklaren