Logotyp av MOHV Täby
Logotyp av MOHV Täby

Hägerneholmsvägen 7A

Hägerneholm, Täby kommun

Visa på karta

3 100 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    60 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 965 kr/mån
    Driftkostnad
    6 100 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Sirius i Hägerneholm
Energiklass
C
Pris/m²
51 667 kr/m²
Plus
Uteplats
Hiss
+ Stor uteplats med förmiddagssol + Nybyggt 2021 + Klädkammare + 3 ROK Detta är en kommande bostad, för mer information om eventuell förhandsvisning, kontakta ansvarig mäklare Anton Zellman 072 555 02 26 alternativt [email protected] Denna fantastiska trea är det perfekta valet för dig som söker ett modernt, stilrent och bekvämt boende med närhet till både natur och stadsliv. Med sin yta på 60 kvadratmeter är lägenheten rymlig och välplanerad, med ett öppet och ljust vardagsrum som bjuder in till social samvaro och avkoppling. Köket är utrustat med högkvalitativa vitvaror och ger dig gott om plats för matlagning och umgänge med familj och vänner. De två sovrummen har gott om utrymme för förvaring och är perfekta för den växande familjen eller för att använda som gästrum eller hemmakontor. Från det stora sovrummet tar du dig enkelt ut till den härliga uteplatsen där du kan njuta av sommardagar och grilla med dina nära och kära. Badrummet är modernt och stilrent inrett med en rymlig dusch, toalett och handfat, medan den kombinerade tvättmaskinen gör det enkelt att ta hand om vardagens tvättbehov. Lägenheten är belägen på första plan i det natursköna området Hägerneholm, vilket ger dig möjlighet att njuta av naturen och samtidigt ha nära till stadens puls. Här kan du verkligen uppleva en optimal livsstil där avkoppling och bekvämlighet går hand i hand. Så tveka inte att boka din visning redan idag och upplev allt denna fantastiska lägenhet har att erbjuda!