Logotyp av LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

Radarvägen 37, 6tr

Hägernäs, Täby kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    83 m²
    Våning
    6, hiss finns
    Avgift
    6 048 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
1962
Förening
BRF Vingen i Täby
Energiklass
E
Pris/m²
30 060 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- Totalrenoverad och stilren 3:a om 83 kvm - Högt upp - Soldränkt inglasad balkong i härligt sydvästläge - Stabil och välskött förening med mycket god ekonomi - Parkeringsplatser precis intill huset - Endast 3 minuters promenad till Roslagsbanan (ca 20–25 minuter till Stockholm) Välkommen till Radarvägen 37 och denna moderna, smakfullt renoverade lägenhet om 83 kvm fördelad på 3 rum och kök. Här erbjuds ett hem med generösa sällskapsytor, fantastiskt ljusinsläpp och en genomgående trivsam känsla. Det ostörda läget tillsammans med den stora balkongen i sydvästläge skapar en rogivande miljö med härlig utsikt. Lägenheten disponeras med en välkomnande hall med goda avhängningsmöjligheter i garderober, ett modernt badrum med stilrena materialval samt två rymliga sovrum med bra förvaring. Köket är smakfullt renoverat med exklusiva materialval och ligger i anslutning till det stora vardagsrummet som badar i naturligt ljus. Utöver detta finns två klädkammare samt ett tillhörande källarförråd som ger utmärkta förvaringsmöjligheter. Under 2022 genomfördes en uppdatering av badrummet med nya skåp, spegel och duschvägg. Under 2024 bytte föreningen samtliga fönster. Här bor du i en populär och välskött förening där månadsavgiften inkluderar värme, vatten och avlopp, fiber, sophantering samt källarförråd. Föreningen erbjuder flera uppskattade bekvämligheter såsom nya hissar, bergvärme, nya radiatorer, genomfört stambyte och tillgång till parkeringsplatser nära bostaden. Du har även tillgång till 2 tvättstugor i samma trapphus och möjligheten att kostnadsfritt hyra föreningslokal eller en av flera gemensamma grillplatser på den trevliga innegården. Området är perfekt för både familjer och den som uppskattar natur och närservice. Här bor du med promenadavstånd till Arninge handelsplats, cirka 10 minuters promenad till Hägernäs strand och lika nära till natursköna Rönninge by. För barnfamiljen finns dessutom flera lekplatser i direkt anslutning till Radarvägen. Varmt välkommen på visning!